url:http://www.besiktasgelisim.org/wp-content/uploads/revslider/templates/particle-effect-three/ini_slide-menues.php Biz Kimiz? | Beşiktaş Gelişim Grubu

Biz Kimiz?

Beşiktaş Gelişim Grubu’nun özgörevi, Türk Sporu’na ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü’ne hizmet etmektir.

Hikayemiz

Grubu kuran Beşiktaşlı, Alper Kul'dur. 2003 yılında Brisa A.Ş.'deki çalışma arkadaşları ile temasa geçer, çocukluk arkadaşlarını arar, çevresindeki dostlarına haber gönderir, İtalyan Lisesi'ndeki arkadaşlarını bir araya toplar. Yahoo ortamında BJK Havarileri adlı bir e-posta grubu kurulur. BJK Havarileri, Beşiktaş ile ilgili dost sohbetlerinin yapıldığı, hoş vakit geçirilen bir ortam olarak yıllarca varlığını sürdürür. Yıldırım Demirören'in 2004 yılında BJK Başkanlığı olmasıyla Beşiktaş adına başlayan gerileme dönemi dayanılmaz bir hal alınca; çoğunluğu BJK Üyesi olan BJK Havarileri'nin sohbetleri de koyulaşmaya, Beşiktaş'ın geleceğiyle ilgili endişe dolu dertleşmelere dönüşür. Akıllara gelen tek şey ‘Beşiktaş Nasıl Kurtulur?’ sorusudur. Ama, BJK Havarileri’nin diğer Beşiktaşlılar’dan bir farkı vardır. ‘Beşiktaş Nasıl Kurtulur?’ diye sorup birbirlerinin yüzüne bakmanın Siyah Beyazlı camiayı kurtarmayacağının farkındadırlar. Alper Kul, bir kere daha sahneye çıkar ve tüm Havariler'e Aralık 2009 tarihinde Kireçburnu'nda toplanmak üzere çağrıda bulunur. Yahoogroups'ta başlayan tartışmalar Kireçburnu'ndaki toplantıda sonuca ulaşır, Beşiktaş Gelişim Grubu kurulur. Amaç, Beşiktaş'ı Süleyman Sebalı günlerine döndürmektir.

Beşiktaş Gelişim Grubu'nun sahip olması gereken nitelikler masaya yatırılır. Az ama öz sayıda Beşiktaşlılar'dan oluşmalıdır, Beşiktaş için beyinsel katkı sağlanmalıdır, hedef yalnızca Beşiktaş'a hizmet olmalıdır, Süleyman Ağbi'nin yüce değerleri Beşiktaş'a geri kazandırılmalıdır. Omuz omuza vererek yola çıktık, emin adımlarla devam ettik. Gökalp Uluer Ağbimizin verdiği destek ile kendimize güvendik, omuz omuza vererek yola çıktık. Ali Gültiken’in bize gösterdiği kucak dolusu dostluk sayesinde enerji ve hevesle dolduk. İlk günlerde Alper Kul ile beraber grubun ağırlığını çeken Soner Çakılkaya ve Yaman Altan’a, ilerleyen günlerde Koray Erdivanlı da katıldı. Yıllar geçtikçe farklı yönetim kadroları oluşturarak birbirimiz ile kaynaştık. Bir dönem Hasan Demir, Emir Erek ve Murat Sıcakkanlı hizmetleriyle öne çıktı. Erkal Ağbimizin katkılarını kazandık. Metin Tekin’in gösterdiği sevecen yakınlığı unutamadık. Barış Samir, Hasan Mut, Turgut Bozgaca, Sefa Bağcı ile BJK Başkanı Fikret Orman’a projelerimizi sunduk. Vangel Stoiçefidis ile birikimimizi arttırdık. Kerem Alkan, Fahrettin Sevük ve Erman Aral ile gençleştik. Birol Yaman ile sosyal medyaya açıldık. Yıldırım Bayezit ile dijital dünyaya kapılarımızı açtık.

Neler gördük desek... Kara Kartal'ın efsaneleri Büyük Ali ve Büyük Metin’in büyük spor adamı olduklarını, Esat Yılmaer'in güven veren öğütlerini, Atilla Gökçe'nin duygu dolu anılarını, İbrahim Altınsay’ın bize gösterdiği saygıyı, Cem Dizdar'ın felsefi yaklaşımlarını, efsanevi hoca Hamdi Serpil Tüzün'ün bizlere yaşattığı kıvancı, Okay Karacan'ın mütevazı anlatımlarını, Berkan Gocay’ın yakınlığını, Başkanımız Fikret Orman'ın projelerimizi dinlerken sorduğu soruları, Yılmaz Vural'ın canayakın tavırlarını ve hoşsohbetini, Taksim Spor Kulübü’nün konukseverliğini, Atıf Keçeci'nin bizi altına alan siyah beyaz kanatlarını, Rıdvan Akar'ın Süleyman Seba konulu dersini, Siyah Beyaz Grubunun ağbiliğini... Gördüklerimiz, göreceklerimizin müjdesidir. Beşiktaşlılar'ın katılımıyla büyüdük, büyüyoruz, büyüyeceğiz.

Hakkımızda

Yürütme Kurulu